Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2017

Νέο "στραβοπάτημα" της ΔΟΞΑΣ σήμερα στο Αγρίνιο - έχασε 2-0 από την ΑΕ Αγ. Δημητρίου! - ΦΩΤΟ

Νέα αποτυχία της ΔΟΞΑΣ Καινουρίο σήμερα το πρωί στο Αγρίνιο στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου Β΄ΕΠΣΑ.
Γνώρισε την ήττα με σκορ 2-0 στο Β.ΔΑΚ Αγρινίου από την γηπεδούχο ΑΕ Αγίου Δημητρίου, που φάνηκε πιο αποφασιστική ως Ομάδα για να πάρει το παιχνίδι.
Στο 37' ο Στεφανόπουλος με κεφαλιά κρέμασε τον τερματοφύλακα της ΔΟΞΑΣ και έκανε το 1-0, ο Λαμπρακόπουλος στο 86' να διαμόρωσε το τελικό 2-0.
Η ΔΟΞΑ στο β' ημίχρονο ήταν ανύπαρκτη και με το νέο "στραβοπάτημα" φαίνεται ότι χάνει συνεχώς έδαφος από την κορυφή, που η διοίκηση είχε σαν....
στόχο, που τώρα φαίνεται σαν όνειρο....
Η ΔΟΞΑ ήταν φλύαρη στο κέντρο χωρίς να κάνει ουσιαστικά καμία επικίνδυνη ευκαιρία στην αντίπαλη εστία για γκολ και γι’ αυτό  έχασε δίκαια, απογοητεύοντας τους φίλους της ομάδας, που παραβρέθηκαν στο Β/ΔΑΚ Αγρινίου.
Όλα τα γεγονότα δείχνουν, όπως λένε οι ειδικότεροι από εμάς αφού γνωρίζουν καλλίτερα και την κατηγορία, ότι οι ομάδες του Αγρινίου θα καθορίσουν την υπόθεση τίτλος στον 2ο Όμιλο της Β΄ΕΠΣΑ ενώ η ΔΟΞΑ θα είναι για μια ακόμη χρονιά ουραγός.

Πρέπει να καταλάβουν ορισμένοι ότι ο σχεδιασμός για το μέλλον μιας ομάδας δεν μπορεί να γίνεται με φτιασιδώματα και με παλιά υλικά. Αυτό βέβαια είναι μια άλλη κουβέντα που θα γίνει στον καιρό της.
Πάντως θα πρέπει να γνωρίζουν πολλοί που εμπλέκονται με την ομάδα ότι τους αγώνες τους κερδίζουμε στα γήπεδα και όχι στα καφέ του χωριού!
Μετά την σημερινή ήττα η ΔΟΞΑ βρίσκεται 4 βαθμούς πίσω από την κορυφή της βαθμολογίας από τον ΑΟ Ρηγανά και ΑΕ Αγ. Δημητρίου Αγρινίου και με αυτές τις εμφανίσεις η συνέχεια δυσκολεύει περί πρωταθλήματος....

Το φίλμ του αγώνα:
Με στοιχεία από το kainourgiopres

16' Σέντρα Κατσαβοχρήστου βρήκε τον Λ.Καλοκαίρη που έκανε το σουτ ψηλά άουτ
19' Σουτ Αλ.Κόκκαλη ο Βασιλόπουλος μπλόκαρε
20' Σουτ Μπόλη ψηλά άουτ
23' Απ'ευθείας εκτέλεσε φάουλ του Στρεμμένου ο Βασιλόπουλος απέκρουσε σε κόρνερ
29' Σουτ Κωνσταντίνου ψηλά άουτ πάνω από τα δοκάρια
37' Γκοοολ 1-0 Σε κόρνερ του Παχή ο Στεφανόπουλος πήρε την κεφαλιά και έστειλε τη μης οπάλα στα δίχτυα δίνοντας το πβάδισμα στην ΑΕ Αγίου Δημητρίου
41' Σέντρα Μπαμπάτσικου ο Λ. Καλοκαίρης έκανε την κοντινή προβολή στέλνοντας τη μπάλα ελάχιστα άουτ
49' Απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ Σ.Τζωρτζόπουλου η μπάλα άουτ
52' Εκτέλεση κόρνερ από τον Παχή φάση διαρκείας στην περιοχή της Δόξας ανάποδο ψαλίδι Βέρμπη ο Θεοδψρακόπουλος μπλόκαρε
63' Σέντρα Κωνσταντίνου από αριστερά ο Pollenga έκανε την προβολή άουτ
71' Λάθος της άμυνας της Δόξας ο Αριστόπουλος κυνήγησε τη φάση μπήκε από πλάγια αριστερά έκανε το σουτ στην εξωτερική πλευρά των διχτύων
77' Σημαντιική ευκαιρία για τη Δόξα όταν ο Φ.Δάρλας εκτέλεσε φάουλ ο Τζωρτζόπουλος Σ. πήρε την κεφαλιά με τον Βασιλόπουλο να αποκρούει και στην επαναφορά η μπάλα έφτασε στον Αγγέλη που έκανε το σουτ ψηλά άουτ
86' Γκοοολ 2-0 Από λάθος της άμυνας των αμυντικών της Δόξας ο Λαμπρακόπουλος έγινε κάτοχος της μπάλας, βγήκε τετ-α-τετ με τον θεοδωρακόπουλο πλάσάροντας σωστά και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του
93' Μακρινό σουτ Pollenga στην αγκαλιά του Βασιλόπουλου

ΑΕ Αγίου Δημητρίου (Αγγελος Πανέτας): Βασιλόπουλος, Βέρμπης, Μπαμπάτσικος, Καλοκαίρης Ν., Στεφανόπουλος, Κυτούγιας, Μπόλης (78' Κουτρομάνος), Λαμπρακόπουλος, Κατσαβοχρήστος (88' Κουρέλας), Καλοκαίρης Ελ.(61' Αριστόπουλος), Παχής (70' Ντελής)
Δόξα Καινουργίου (Τάσος Σπαής): Θεοδωρακόπουλος, Αυγέρης (78' Τζωρτζόπουλος Δ.), Κωνσταντίνου, Αγγέλης, Τζωρτζόπουλος Σ., Καγιάντζας, Κακούρης, Μπλάνης, Κόκκαλης Αλ. (46' Γιώτης), Dollenga, Στρεμμένος (63' Δάρλας Φ.)