Τετάρτη 8 Νοεμβρίου 2017

Εύκολα η Δόξα 6 -0 τον Μακρυνειακό

Συνέχισε τα νικηφόρα αποτελέσματα η Δόξα Καινουργίου επί "κατωτέρων" αντιπάλων, καθώς σήμερα επιβλήθηκε,  στον εξ' αναβολής αγώνα (ακαταληλότητα γηπέδου) για την 5η αγωνιστική, του Μακρυνεικού με σκορ 6-0.
Ο Κακούρης ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα... στη ΔΟΞΑ στο 5'. Τα δύο επόμενα γκολ ήταν υπόθεση των αδερφών Τζωρτζόπουλου.
Πρώτα ο Δημήτρης στο 33' έκανε το 2-0 με την ακυτάλη να παίρνει ο αδερφός του Σωκράτης στο 43' κάνοντας το 3-0.
Με την έναρξη της επανάληψης και στο 51' ο Dollenga ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 και 8 λεπτά αργότερα ο Ζαφείρης έκανε το 5-0.
Το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ο Κουτσολάμπρος στο 80'.

Δόξα Καινουργίου (Τάσος Σπαής) : Κόκκαλης, Αυγέρης (63' Κωστόπουλος), Τζωρτζόπουλος Σ. (72' Κολοβός), Αγγέλης,  Καγιάντζας, Τζωρτζόπουλος Δ., Γιώτης (51 Λιούλιος), Μπλάνης (59' Κουτσολάμπρος), Κακούρης, Ζαφείρης, Dollenga
Α.Ε Μακρυνειακός (Πολύζος) : Μόσχος, Tσιντζέλης Α, Βασιλείου, Τσιντζέλης Μ.(66' Διαμαντής), Πολύζος Α., Demo, Οικονόμου Ν. , Μπακόλας, Μπούρδος (51' Coro), Μπουρδούνης (61' Gjozi), Κουμπουλής Ν. (66' Οικονόμου Α.)