Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2018

Έριξε τη Δόξα από την κορυφή ο Μακρυνειακός

Με σκορ 2-2 έληξε ο αγώνας ανέμεσα στο γηπεδούχο Μακρυνειακό και τη Δόξα Καινουργίου. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και με την ισοπαλία αυτή έμειναν στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα 2 πόντους πίσω από τον πρωτοπόρο ΑΟ Ρηγανά.
 Ο Μακρυνειακός προηγήθηκε στο 11' με απ'ευθείας...
εκτέλεση φάουλ του Ζαφείρη. Η Δόξα ισοφάρισε στο 30' με κεφαλιά του Γιώτη. Οι γηπεδούχοι πήραν ξανά το προβάδισμα στο 80' με πλασέ του Πολύζου μέσα από την περιοχή με τη Δόξα να ισοφαρίζει στο 85' με αυτογκόλ του Μπορδούνη. ΑΕ Μακρυνειακός (Ν.Θεοδωρόπουλος): Μόσχος, Μπουρδούνης, Ντέμο, Τσιντζέλης, Πολύζος, Παπασπύρος, Κόρα, Οικονόμου, Κοκορώνης (87' Οικονόμου), Νοκολέτας, Κουμπούλης (89' Γιανέλος) Δόξα (Σπαής Τάσος): Πριστούλης, Αυγέρης (71' Dollenga), Τζωρτζόπουλος Σ., Τζωρτζόπουλος Δ. (81' Στρεμμένος), Κωνσταντίνου, Δάτλας, Γιώτης, Μπλάνης, Κόκκαλης Αλ., Ζαφείρης, Κακούρης