Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017

ΑΕΚ ΑΓ. ΚΩΝ/ΝΟΥ - ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ 1-3 Νίκη τίτλου για τους Καινουργιώτες - ΦΩΤΟ

Σπουδαία νίκη πέτυχε η Δόξα Καινουργίου που κέρδισε εκτός έδρας την ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου με 3-1.
Ο Αλέξανδρος Κόκκαλης στο 15' έκανε το 0-1 με την ΑΕΚ να ισοφαρίζει στο 30' με τον Μακρή. Οι "μπέμπηδες" στο 75' πήραν ξανά το προβάδισμα με...
1-2 με γκολ του Ζαφείρη και με τον Κακούρη στο 78' να κάνει το τελικό 1-3.
Το φίλμ του αγώνα:

4' Σουτ Αλ.Κόκκαλη,η μπάλα βρήκε σε αμυντικό της Α.Ε.Κ και κατέληξε κόρνερ
10' Σέντρα Σ.Τζωρτζόπουλου,βρήκε τον Λιούλιο στην μικρή περιοχή ,αυτός δεν κατάφερε να κάνει καλό κοντρόλ και απομάκρυναν οι αμυντικοί
11' Σέντρα από αριστερά ο Λιούλιος βρέθηκε στο πίσω δοκάρι.έκανε το πλασέ στην κίνηση με την μπάλα να βρίσκει το κάθετο δοκάρι και να διώχνουν οι αμυντικοί
12' Ο Αντωνόπουλος έκανε σουτ από το κέντρο ,προσπάθησε να "κρεμάσει" τον Θεοδωρακόπουλο με την μπάλα να καταλήγει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι άουτ
15' Γκοοολ 0-1 Μετά από σύγχυση στην περιοχή της Α.Ε.Κ, ο Λιούλιος έκανε το
σουτ ,η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό , έφτασε στον Αλ. Κόκκαλη που από το ύψος του πέναλτι έκανε το σουτ ,η μπάλα βρήκε αρχικά στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα του Τσιάμη
20' Σουτ Γιώτη από αριστερά,μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Τσιάμης
21' Σουτ Αλ.Κόκκαλη έξω από την μεγάλη περιοχή,απέκρουσε ο Τσιάμης ,η μπάλα έφθασε στο Λιούλιο στο ύψος της μικρής περιοχής,που έκανε το κοντρόλ ,επιχείρησε το σουτ με την μπάλα να κοντράρει στον Καρδαρά και να απομακρύνεται
30' Γκοοολ 1-1 Λάθος κοντρόλ του Καγιάντζα μέσα στην περιοχή,η μπάλα έφθασε στον Μακρή,ο οποίος από πολύ πλάγια, έξω από την μικρή περιοχή ,έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Θεωδορακόπουλου και ισοφάρισε
35' Σουτ Αντωνόπουλου από πλάγια δεξιά, μέσα από την μεγάλη περιοχή μπλόκαρε ο Θεοδωρακόπουλος
41' Μακρινό σουτ του Μακρή ,η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Θεοδωρακόπουλου και άουτ
42' Από βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας τη Δόξας ο Doni,έγινε κάτοχος της μπάλας και από πλάγια αριστερά, μέσα από την μεγάλη περιοχή σούταρε εν κινήσει, στέλνοντας την μπάλα συρτά άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Θεοδωρακόπουλου
54' Σουτ Κακούρη έξω από την περιοχή,η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ
59' Σουτ του Λιούλιου μέσα από την περιοχή .απέκρουσε ο Τσιάμης με τα πόδια
69' Σέντρα Δ. Τζωρτζόπουλου από αριστερά,κεφαλιά Αλ.Κόκκαλη,μπλόκαρε ο Τσιάμης
70' Φάουλ Δ.Τζωρτζόπουλου ,κεφαλιά Ζαφείρη από καλή θέση, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τσιάμη και άουτ
75' Γκοολ 1-2 Σουτ Ζαφείρη έξω από την περιοχή ,έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τσιάμη
78' Γκοολ  1-3 Ο Ζαφείρης βρήκε ωραία τον Κακούρη,που μέσα και δεξιά από την περιοχή με δυνατό σουτ νίκησε τον Τσιάμη
Α.Ε.Κ Αγίου Κωνσταντίνου ( Αποστόλης Μπαλντούμας;) : Τσιάμης , Καρδαράς, Κολοβάκης, Χολιασμένος, Μαντόγλου  (76' Ι.Νικολόπουλος) , Σιαμπουλάς, Αντωνόπουλος (82' Δελής), Doni, Ζιάκας, Μακρής
Δόξα Καινουργίου (Τάσος Σπαής) : Θεοδωρακόπουλος, Αυγέρης, Τζωρτζόπουλος Σ.,  Αγγέλης, Καγιάντζας, Τζωρτζόπουλος Δ (82' Φ.Δάρλας), Γιώτης (46' Κακούρης), Μπλάνης, Λιούλιος (80' Στρεμμένος), Κόκκαλης Αλ., Dollenga (46' Ζαφείρης)